Czy w procesie wytwarzania oprogramowania potrzebny jest PROCES?

"Produkt ważniejszy od dokumentacji", mówi Agile Manifesto. "Działamy SCRUM-owo. Jesteśmy interdyscyplinarni, samoorganizujący się, znamy nasz fach i naszą powinności, zatem nie ucz ojców dzieci robić", mówią zespoły.


❓❓❓Czy zatem w procesie powstawania oprogramowania potrzebny jest zidentyfikowany, opisany PROCES? Krok po kroku, co trzeba zrobić, żeby wytworzyć oprogramowanie?

📌📌📌Jesteśmy software housem, z wieloletnim doświadczeniem. Gdyby nie powtarzalny, skalowalny do potrzeb projektu, ale jednak zdefiniowany proces, prawdopodobnie nie dostarczylibyśmy dużych, szytych na miarę i potrzeby klientów rozwiązań. Mamy swoją, przez lata dostosowywaną do rozwoju technologii i potrzeb klientów metodykę pracy, tworzenia oprogramowania i prowadzenia projektów.

❗❗❗Tak, szanujemy autonomię i samoorganizację zespołów wytwórczych. Są jednak elementy procesu, narzędzia oraz sposób postępowania, które standaryzujemy. Co jest też ułatwieniem dla zespołów, bo nie muszą same wymyślać sposobu pracy.

🔁Powtarzalny, ustandaryzowany, zdefiniowany proces wytwórczy obniża ryzyko projektów.

📅Proces wraz z metodyką wyceny projektów pozwala nam dokładnie określać koszty i harmonogram realizacji projektów.

👔Klienci wiedzą jakich produktów, w których momentach mogą oczekiwać. Nie tylko oprogramowania na review, ale również pełnej dokumentacji technicznej dostarczanego oprogramowania. Dotyczy to również repozytorium projektowego, w tym modeli w narzędziach CASE, repozytoriów kodów źródłowych i skryptów testowych.

🎯Ustalony sposób działania pozwala nam też dostarczać produkty wysokiej jakości, a przy jej spadku (co monitorujemy na bieżąco), szybko zdiagnozować miejsce w procesie, który wymaga naprawy, bądź dostrojenia.

🆕Nawet jeśli realizujemy projekty dla nowych klientów, budujemy nowe rozwiązania, działając w nowy sposób, wykorzystujemy nasze doświadczenie, co zwiększa naszą odwagę w realizacji i eksploracji nowych obszarów. Nasze doświadczenie daje nam również elastyczność w dopasowaniu się do potrzeb klientów.

Udostępnij

Czytaj inne artykuły

Zacznij z nami współpracę już teraz
skontakuj się z nami

Bydgoszcz

Gdańsk

Obserwuj nas

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.